Zgłoszenia do I Konkursu Lasowiackiego Tańca Tradycyjnego tylko do 7 lipca!

Zgłoszenia do I Konkursu Lasowiackiego Tańca Tradycyjnego tylko do 7 lipca!

Przypominamy, że tylko do piątku, 7.07.2023 r., dorosłe taneczne zespoły ludowe z terenu województwa podkarpackiego mogą zgłosić swój udział w I Konkursie Lasowiackiego Tańca Tradycyjnego w ramach III Festiwalu Kultury Lasowiackiej. Konkurs odbędzie się 16 lipca 2023 r. w Nowej Dębie i występy oceniać będzie profesjonalne jury. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Operatorem I Konkursu Lasowiackiego Tańca Tradycyjnego jest Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie, a koordynatorem konkursu – Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Celem konkursu jest m.in. upowszechnianie ludowej tradycji wspólnego tańca i muzykowania oraz popularyzacja i ożywianie tradycji w społeczeństwie.

Konkurs skierowany jest do dorosłych zespołów ludowych z terenu województwa podkarpackiego, które w swoim repertuarze wykonują tańce lasowiackie. Obowiązkowo zespołom musi towarzyszyć kapela ludowa z typowanym dla danego regionu składem instrumentów.

Prezentacja odbędzie się podczas wydarzenia festiwalowego „Na odwyrtkę – tańce lasowiackie z przytupem”, które odbędzie się w niedzielę 16 lipca 2023 r. w Nowej Dębie. Początek prezentacji – godz. 17.00. Szczegółowe informacje, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie.

Fot. do artykułu: Tadeusz Poźniak