Karol Okrasa gościem specjalnym „Lasowiackiej kuchni” w baranowskim Zamku

Karol Okrasa gościem specjalnym „Lasowiackiej kuchni” w baranowskim Zamku

W niedzielę (23.07.2023) III Festiwal Kultury Lasowiackiej przeniesie się do Zamku w Baranowie Sandomierskim – festiwalowego centrum kulinarnych tradycji Lasowiaków. To tutaj właśnie odbędzie się wydarzenie „Lasowiacka Kuchnia”, podczas którego potrawy Lasowiaków na warsztat kuchenny weźmie znany polski kucharz, autor i prezenter telewizyjnych programów o tematyce kulinarnej – Karol Okrasa.

Na zamkowym dziedzińcu oprócz konkursów kulinarnych dla dzieci i na najlepsze danie kuchni lasowiackiej, w których jury zasiądzie Karol Okrasa i Artur Florkiewicz, szef zamkowej kuchni, królować będzie lasowiacka muzyka, taniec i gwara. Odwiedzający będą mogli nie tylko popróbować potraw kuchni lasowiackiej, ale także poznać lasowiackie rękodzieło i produkty regionalne sięgające do lasowiackiego dziedzictwa.

Operatorem wydarzenia jest Miejsko-Gminy Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim we współpracy z Fundacją Pro Arte Et Historia. Przed wyjazdem do Baranowa Sandomierskiej zapraszamy do lektury materiału przygotowanego przez Alinę Bosak pt. „Chopcie babci Hani na zamku w Baranowie Sandomierskim, fot. Tadeusz Poźniak.