Festiwalowa potańcówka w Tarnobrzegu

Festiwalowa potańcówka w Tarnobrzegu

Niedziela 9 lipca w Tarnobrzegu zapowiada się bardzo tanecznie i smacznie. III Festiwal Kultury Lasowiackiej rozgości się tam „Tarnobrzeską potańcówką ze smakiem ”. Początek o godz. 17.00 na Placu Głowackiego. W przerwach tancerze będą mogli wzmocnić swoje siły naturalnymi napojami oraz lasowiackimi przekąskami.

Wydarzenie w Tarnobrzegu rozpoczną wprawki taneczne, czyli krótkie warsztaty, które poprowadzi instruktor. Zaprezentuje on kroki i przekaże uczestnikom dawkę wiedzy na temat autentycznego tańca i muzyki, a także zachęci do wspólnej zabawy. Do tańca przygrywać będzie lasowiacka kapela Łola z Kolbuszowej.

Stowarzyszenie Dolina Smaku natomiast przygotuje poczęstunek nawiązujący do lasowiackiej kuchni – naturalnej, prostej i zdrowej. Drobne przekąski „na raz”, lekkie, tradycyjne, podane także w nowoczesny sposób: mini proziaki z pastami z dodatkami ziół, warzyw i owoców oraz serów, kompoty i herbaty z lipy i ziół – wszystko po to, by złapać oddech miedzy hulankami. Zabawa potrwa do ostatniego tancerza.

Lasowiackie tradycje w Tarnobrzegu w naturalny sposób nawiązują do dziedzictwa Marii Kozłowej, wielkiej i zasłużonej popularyzatorki kultury lasowiackiej, która wniosła niepodważalny wkład w ochronę dorobku kulturowego tej grupy etnograficznej. Zachęcamy do lektury artykułu Aliny Bosak pt. „Maria Kozłowa. Serce lasowiackie z Tarnobrzegu”.  

Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Tarnobrzeskim Domem Kultury w Tarnobrzegu.