Jubileusz pracy artystycznej Jana Puka podczas III Festiwalu Kultury Lasowiackiej

Jubileusz pracy artystycznej Jana Puka podczas III Festiwalu Kultury Lasowiackiej

Przed nami kolejny weekend z Festiwalem Kultury Lasowiackiej. Już w sobotę, 8 lipca 2023 r. razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gorzycach zapraszamy do Gorzyc na spotkanie z lasowiacką tradycją wykonywania drewnianych zabawek. Bohaterem tego wydarzenia będzie znakomity rzeźbiarz, laureat wielu prestiżowych nagród z Nagrodą Oskara Kolberga łącznie – Jan Puk, który obchodzi w tym roku Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej.  

O godzinie 14.00 w Technicznym Ogrodzie rozpoczną się warsztaty rzeźby. Tutaj każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wykonywaniu drewnianych zabawek, ale także motywów lasowiackich w drewnie.

Później o godzinie 17.00 przeniesiemy się do Środowiskowego Domu Kultury, gdzie zaplanowano promocję wydawnictwa albumowego poświęconego pracy artystycznej Jana Puka. Wydarzeniu temu towarzyszyć będzie występ zespołu teatralnego, który przedstawi scenki ze spektaklu obrzędowego pt. „Czary mary i uroki” autorstwa Marii Kozłowej oraz koncert gorzyckiej kapeli ludowej w repertuarze lasowiackim. Uczestnicy będą mogli także popróbować przysmaków kuchni lasowiackiej.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o panu Janie Puku, polecamy artykuł Anety Gieroń „Jan Puk i świat zabawek ludowych w Gorzycach. Fot. Tadeusz Poźniak